Vzájemná spolupráce těší

V polovině června byla na schodišti vedoucím do Zrcadlového sálu v zeleném zámečku sídla Klubu seniorů instalována a do užívání předána nová schodišťová sedačka.

Poslouží potřebným, kterým výstup do příkrého schodiště budovy, zanesené do seznamu kulturních památek, činí potíže. Za sponzora, vrchlabskou pobočku firmy ŠKODA AUTO, ji předal ředitel Ivan Slimák, za Město starosta Jan Sobotka, který uvedl: „Objekt zámečku je historický, proto řešení umístění schodišťové sedačky nebylo jednoduché. Musím však pochválit situaci, když někdo něco vymyslí, že by to chtěl, a ono se brzy podaří, tak je to moc fajn. Neberu to jako samozřejmost a mám z toho radost, že se některých případech nemusí čelit zdlouhavým procesům. Ale buďme konkrétní. Před více než rokem jedna členka Klubu seniorů sdělila svému předsedovi, že by se výstup do Zrcadlového sálu, kde se senioři schází, mohl řešit. Předseda pan Gottwald přednesl požadavek místostarostovi Alfredovi Plašilovi. Zanesli jsme nápad do zásobníčku projektů a když přišlo na jednání s firmou ŠKODA AUTO, která hledala tipy na projekty pro seniory nebo tělesně postižené, řekli jsme si o záměru a nechali udělat nabídku. Do roka a do dne byla sedačka namontována. Koronavirová pandemie o půl roku pozdržela předání a zahájení jejího užívání potřebným. A tak se tak stalo až v polovině června.
Sedačka vyveze nahoru a tím zásadně zjednodušuje přístup do vyššího patra. Tudíž dobře poslouží všem, kteří už stěží zvládají výstup do schodů. Škoda Auto podpořila investici cca 200 000 korunami a Město zařízení instalovalo. Je dárkem lidem, kteří by třeba řekli, já do Klubu nejdu, protože tam jsou příkré schody, které nevyjdu. Relativně banalita, ale pro některé spoluobčany zásadní věc, aby se mohli vydat za vrstevníky.
Zrcadlový sál v prvním patře je součástí městského objektu. Místnost poskytujeme bezplatně, Klubu dáváme dotaci ve výši cca 70 000 Kč ročně na výlety, elektřinu, vodu, plyn. Město pořídilo novou kuchyňskou linku, podlahové linoleum a provádí údržbové práce,“ charakterizoval Jan Sobotka.

Dáša Palátková

Novinky z dění ve Vrchlabí a okolí

Přinášíme Vám nejnovější informace co pro Vás připravujeme a děláme.

Budova vrchlabského vlakového nádraží bude renovována

Areál manželů Zátopkových je hotov a předán veřejnosti

Mám pro vás dobrou zprávu. Škole, dětem, sportovcům a široké veřejnosti vracíme kompletně rekonstruovaný...

Budova vrchlabského vlakového nádraží bude renovována

Budova vrchlabského vlakového nádraží bude renovována

Nádražní budova ve Vrchlabí, ve vlastnictví Správy železnic, projde během příštího roku renovací.

Sedmi zchátralým nádražním budovám svítá naděje

Budova vrchlabského vlakového nádraží bude renovována

Nádražní budova ve Vrchlabí, ve vlastnictví Správy železnic, projde během příštího roku renovací.

Proč volit Zvon?

Sdružení nezávislých občanů a patriotů Vrchlabí, kteří:

• Prokazují dlouhodobý zájem o rozvoj města.

• Zajímají se, znají a prosazují potřeby občanů.

• Mají zkušenosti se správou města a věcí veřejných.

• Usilují o kvalitnější podmínky pro život všech Vrchlabáků.

• Respektují různost názorů.

• Preferují spolupráci před konfrontací.

• Protože nás znáte, víte, co od nás můžete očekávat.