Tvůrčí Petra Hartmanová

Úvod Články Tvůrčí Petra Hartmanová
Tvůrčí Petra Hartmanová

Tvůrčí Petra Hartmanová

Senátor Jan Sobotka předal kytičku a gratulaci paní Petře Hartmanové z Vrchlabí, která v konkurenci 20 projektů svými výrobky zaujala porotu Královéhradeckého kola soutěže začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy.

Petra Hartmanová založila firmu Hartdesign. Zabývá se výrobou tradičních krkonošských skleněných dekorací, s více než stoletou tradicí firmy Rautis z Poniklé. Podle jejích slov se chystá otevřít v Hartě - Vrchlabí kamennou prodejnu, kde by byla dílna a místo pro workshopy.

Královéhradecké kolo soutěže začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy vyhrál Zdeněk Dočkal, který v Náchodě buduje rodinnou keramickou dílnu. Druhé místo patří právě paní Petře Hartmanové, která ve Vrchlabí vrací slávu tradičním krkonošským korálkovým ozdobám, které jak zavzpomínal Jan Sobotka, mu nostalgicky připomínají dobu mládí a sváteční vánoční čas. Korálkové ozdoby vždy dekorovaly domácí vánoční strom a svojí blyštivou krásou podtrhovaly mimořádnou atmosféru kouzelných zimních svátků. S výrobky paní Petry se budete setkávat v prodejničce rodinného domu v Hartě.

T-Mobile Rozjezdy jsou dlouhodobým programem na podporu začínajících podnikatelů. Nabízejí bezplatné regionální semináře v oblastech týkajících se začátku podnikání, druhou částí projektu je soutěž o nejlepší realizaci podnikatelského nápadu. Od ledna do března se mohou ti, kteří ještě vůbec nepodnikají, nebo se soutěžním nápadem nepodnikají déle než rok, přihlásit do soutěže na www.rozjezdy.cz. V každém kraji mohou vyhrát tři vítězové, kteří získají finanční odměnu, podporu expertů na různé aspekty podnikání, balíčky služeb a věcné ceny, které pomohou s rozjezdem podnikání. O celostátním vítězi rozhoduje porota. Kromě toho může veřejnost rozhodnout o vítězi Ceny veřejnosti prostřednictvím on-line hlasování.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz, www.t-press.cz (portál pro novináře), www.t-mobile.cz/pomahame (informace o společenské odpovědnosti) a www.rozjezdy.cz (T-Mobile Rozjezdy – program podpory drobných podnikatelů).

Na fotce Petra Hartmanová a Jan Sobotka.

D. Palátková