Náměstí Míru v novém …

Úvod Články Náměstí Míru v novém …
Náměstí Míru v novém …

Náměstí Míru v novém …

Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych vás co nejsrdečněji pozval na slavnostní otevření nově zrekonstruovaného náměstí Míru. Pojďme se v sobotu 22. září na tomto, pro město Vrchlabí historicky významném prostranství, sejít a potkat. Starosta města, Jan Sobotka.

K programu slavnostního otevření náměstí doplnil ředitel Kulturního domu Střelnice Vladimír Jindra: „Sobotní odpoledne na kdysi kostelním náměstí připravujeme tak, aby toto historické jádro města ukázalo svůj potenciál a skrytou krásu a návštěvníci mu dodali to, co náměstí dělá náměstím - sílu přitahovat a shromažďovat kolemjdoucí. V 15h sezve kolemjdoucí slavnostní vyzvánění zvonů, které vystřídají tóny mladých vrchlabských hudebníků Big Bandu Základní umělecké školy Karla Halíře. Trubači Správy KRNAP z věže kostela sv. Vavřince ohlásí, že i tato dominanta je připravena na případné návštěvníky, včetně prohlídky věže se zvony.

Následným žehnáním náměstí a zpěvem Chrámového sboru bude tento prostor ve své téměř původní historické podobě předán občanům, kteří budou mít také příležitost zhlédnout i komentovanou výstavu fotografií. V druhé části programu zatančí mim Jakub svůj Příběh tance, vystoupí bubeníci ze ZŠ nám. Míru a tanečníci DDM Pelíšek. A že to není vše, se přesvědčíte až na místě,“ doplnil ředitel KD Střelnice Vladimír Jindra.

Slavnostní otevření náměstí připravuje Kulturní dům Střelnice se ZUŠ Karla Halíře, Muzeem KRNAP, Římskokatolickou farností Vrchlabí, DDM Pelíšek, ZŠ Nám. Míru, RTIC a městem Vrchlabí.